Banner

Træningstider 2016/2017

Hold

Årgang

Tid

Sted

Trænere

U6 mix

Mix

tirsdag 16.00 - 17.00 *a
lørdag 13.00 - 14.00

Buskelundhallen
Buskelundhallen

Charlotte Bak
Marie Lo Presti

U8 piger

Mix

tirsdag 16.00 - 17.00 *a
lørdag 10.30 - 12.00 *g
 

Buskelundhallen
Ballehallen

Kirstine Krogsgaard Larsen
Maria R. Wurtz

U8 drenge

1. års

tirsdag 17.00 - 18.15
lørdag 10.30 - 12.00 *g

Buskelundhallen
Ballehallen

Susanne Obitsø Jensen

U8 drenge

2. klasse

tirsdag 17.00 - 18.00
lørdag 10.30 - 12.00 *g

Ballehallen
Ballehallen

Christian Back
Thomas Juul

U10 piger

3. klasse

tirsdag 17.30 - 18.45
torsdag 16.00 - 17.00

Ballehallen
Skægkærhallen

Mette Lind
Jesper Find Nielsen
Rikke Jakobsen
Benita Borg

U10 piger

4. klasse

tirsdag 17.30 - 18.45
torsdag 17.00 - 18.00

Ballehallen
Skægkærhallen

Lene Møller Berntsen
Jonas Hjortmose
Lars Mikkelsen Bjørnkjær
Mille Thomesen

U10 drenge

3. klasse

tirsdag 16.15 - 17.30
torsdag 18.00 - 19.30 *b

Ballehallen
Buskelundhallen

Helle Bernt
Torben Ali

U10 drenge

4. klasse

tirsdag  16.15 - 17.30
torsdag 18.00 - 19.30 *b

Ballehallen
Buskelundhallen

Maria Højlund Jensen
René Mørch

U12 piger

5. klasse

Mandag 18.00 - 19.30
Onsdag 18.00 - 20.00 *c
torsdag 19.00 - 20.15

Vestergadehallen
Ballehallen

Buskelundhalen

Lone Poulsen

U12 piger

6. klasse

Mandag 18.00 - 19.30
Torsdag 18.00 - 19.30 *b

 
Vestergadehallen
Buskelundhallen

Martin Dam Lind
Jytte Vestergaard Jensen
Jørgen Svane Sørensen

U12 drenge

5. klasse

tirsdag  18.15 - 19.45
torsdag 18.30 - 20.00

Buskelundhallen
Gymnasiet 1
 

Charlotte Holm Hyldgaard
Anette Seidelin
Søren Madsen

U12 drenge

6. klasse

tirsdag 18.15 - 19.45
fredag 16.00 - 17.30

Buskelundhallen
Buskelundhallen

Annette Petersen
Per Råhede
Merethe Juel Tang Knudsen
Lotte Gilkrog
 

U14 piger

7. klasse

Onsdag 18.00 – 20.00
Torsdag 19.30 – 21.00 *d

Ballehallen
Buskelundhallen 

Janne Andersen

U14 drenge

 7. klasse

tirsdag 18.45 - 20.15
torsdag 17.00 - 18.00
torsdag 18.00 - 19.00
lørdag 10.00 - 11.30 *e
lørdag 11.30 - 13.00 *f

Ballehallen
Skægkær gym
Skægkærhallen
Buskelundhallen
Buskelundhallen

Jesper Johnsen
Søren Andersen
Kasper Roslev
Marck Poulsen Østergaard

 U14 drenge

 8. klasse

tirsdag 19.45 - 21.15
torsdag 19.00 - 20.00
lørdag 10.00 - 11.30 *e
lørdag 11.30 - 13.00 *f

Buskelundhallen
Skægkærhallen
Buskelundhallen
Buskelundhallen

Jan Hyldgaard
Jan Kaihøj
Michael Viborg
Nadia Larsen

U18  piger

 

tirsdag 20.15-21.30 *c
torsdag 19.30 – 21.00 * d

Ballehallen
Buskelundhallen

Anette Toft Møller

*a U6 mix og U8 piger træner sammen

*b U10 drenge og U12 piger træner sammen

*c U12 piger og U14 piger træner sammen

*d U14 piger og U18 piger træner sammen
*e U14 drenge 1 - 1. års + U14 drenge 1 - 2. års
*f U14 drenge 2 - 1. års + U14 drenge 2 - 2. års
*g U8 piger og U8 drenge træner sammen



Kalender